Kadra

mgr Magdalena Białozor – dyrektor
Pełna zapału i pomysłów, ciągle doskonaląca swój warsztat pracy, mgr pedagogiki rewalidacyjnej oraz opiekuńczo – wychowawczej. Z zamiłowania i wykształcenia również instruktor terapii zajęciowej. Prywatnie mama dwójki dzieci: Aleksandra i Ewy.

mgr Marta Chmielewska-Burak – zastępca dyrektora
Wzbudzająca sympatię u dzieci, wytrwale motywująca je do działania, mgr pedagogiki opiekuńczo – wychowawczej. W 2014 roku ukończyła kurs Zarządzania Projektami Metodą ILM. Obecnie kontynuuje naukę na studiach podyplomowych z zakresu Poradnictwa Żywieniowego i Dietetyki. Jest osobą pogodną, uśmiechniętą i cierpliwą z poczuciem humoru, jak również pełna energii i pomysłów. Pozytywnie nastawiona do drugiego człowieka, otwarta na doświadczenia. Od 2015 roku jest współzałożycielem Fundacji „Morze Kreatywnej Edukacji” gdzie pełni funkcję Przewodniczącej Rady Fundacji. Pasjonatka klasycznej motoryzacji. W czasie wolnym bardzo chętnie bierze udział w rajdach motoryzacyjnych. Uwielbia podróże, wychodzi z założenia, że podróże kształcą, warto poznawać nowe miejsca, ludzi oraz kulturę innego kraju.


Alina Augustynowicz – opiekunka dziecięca
Dyplomowana opiekunka dziecięca, dysponująca ogromną wiedzą praktyczną, posiadająca duże doświadczenie w opiece nad dziećmi. W swojej pracy stara się wykorzystać potencjał drzemiący w każdym dziecku, tak aby czas spędzony razem nie tylko przebiegał w radosnej atmosferze ale również był pełen kreatywnych pomysłów. Pełna pasji i zapału do pracy z najmłodszymi. Pracę wykonuje z największym oddaniem, ciepłem i uśmiechem co tworzy dzieciom drugi dom. Prywatnie mama czworga wspaniałych dzieci; dwóch studentek, licealisty i gimnazjalisty. Ukończyła kurs pierwszej pomocy niemowląt i małych dzieci, 180 godzinny kurs „Inwestuję w siebie” podnoszący kwalifikacje pracowników placówek zapewniających opiekę dzienną nad dziećmi do lat 3, ciągle doskonaląca swoją wiedzę i umiejętności na licznych kursach, warsztatach i szkoleniach. Najważniejszy dla niej jest uśmiech dziecka i dlatego jest koordynatorem wielu akcji charytatywnych.

mgr Magdalena Baranowska – opiekunka dziecięca
Sumienna i cierpliwa absolwentka pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej posiadająca również przygotowanie z zakresu pedagogiki przedszkolnej. Potrafiąca przekraczać progi świata dziecięcych trosk i radości wspólnie z podopiecznymi. Spontanicznie nawiązująca kontakt z dziećmi oraz czerpiąca satysfakcję z pracy z nimi. Troskliwa, traktująca każdego malucha jako indywidualność, a przy tym stojąca na straży jego bezpieczeństwa i harmonijnego rozwoju. Interesuje się poezją śpiewaną i podróżami po zakątkach Polski.

mgr Agnieszka Sienkiewicz – opiekunka dziecięca
Mgr Agnieszka Sienkiewicz absolwentka Niepaństwowej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Białymstoku na kierunku pedagogika, specjalność opiekuńczo – wychowawcza. Prywatnie mama dwójki dzieci – Karoliny i Mateusza. Kochająca dzieci. Każde dziecko traktuje indywidualnie. Odpowiedzialna, miła, łatwo nawiązuje kontakty z dziećmi. Ukończyła szkolenie pt. „Inwestuję w siebie – kurs podnoszący kwalifikacje pracowników placówek zapewniających opiekę dzienna nad dziećmi do lat 3.”

Iwona Płońska – opiekunka dziecięca
Jest absolwentką Szkoły Policealnej Nr 1 Ochrony Zdrowia kierunku „Opiekunka Dziecięca”, którą ukończyła z wyróżnieniem. Doświadczenie w opiece nad dziećmi zdobywała podczas praktyk w żłobkach, pracując jako niania oraz w Domu Dziecka, w którym jest wolontariuszką do dziś. Praca z dziećmi sprawia jej wiele radości i satysfakcji, a przy tym realizuje swoje marzenia zawodowe. W pracy stara się jak najlepiej wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności oraz sprawia, aby dzieci były zawsze uśmiechnięte i zadowolone z pobytu w żłobku. Uśmiech dziecka jest dla niej najwspanialszą nagrodą.

mgr Bartłomiej Chomutowski – pielęgniarz
Pielęgniarz Kliniki Gastroenetrologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku z tytułem magistra pielęgniarstwa. Odpowiednie podejście do dzieci, ciepło i opiekuńczość wypracował podczas wieloletniej współpracy z dziećmi i młodzieżą przy prowadzeniu zajęć tanecznych. Mimo nietypowej roli w placówce świetnie sprawdza się w roli opiekuna, a dzieci, jak i rodzice są pod wrażeniem jego pracy.

mgr Joanna Panasiuk – nauczyciel
Z wykształcenia pedagog, absolwentka Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku pedagogika wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym. Zawsze uśmiechnięta i radosna. Kocha dzieci
z wzajemnością. Są obecne w jej życiu od zawsze. Maluchy czują pozytywną energię i miłość jaką je obdarza, dlatego chętnie przychodzą do przedszkola i miło spędzają czas. Ukończyła kurs pierwszej pomocy dzieciom, brała udział w spotkaniu Ogólnopolskiego Klubu EkoEdukatora na temat Edukacja globalna a gospodarka odpadami, którego celem było podniesienie świadomości ekologicznej uczestników.

mgr Magdalena Dworakowska – nauczyciel
Ukończyła studia magisterskie z Edukacji dla Bezpieczeństwa oraz odbyła przygotowanie pedagogiczne z zakresu pedagogiki przedszkolnej w Centrum Edukacji Nauczycieli, a także studia podyplomowe z zakresu Edukacji Elementarnej na Uniwersytecie w Białymstoku. Jest osobą kreatywną i dynamiczną, a przy tym pogodną i zawsze uśmiechniętą. W swoją pracę zawodową z dziećmi w różnym wieku wkłada wiele serca, pasji i zaangażowania. Na co dzień stara się poprzez uśmiech oraz serdeczność zapewnić dzieciom poczucie akceptacji i bezpieczeństwa, wspierając przy tym ich wszechstronny rozwój zgodnie z ich potencjałem oraz możliwościami rozwojowymi. Ciągle pogłębia swoją wiedzę w różnych formach doskonalenia zawodowego poprzez odbywanie nowych kursów oraz zdobywanie certyfikatów.

mgr Agnieszka Gwiazda – Lubera – nauczyciel
Jest absolwentką Wydziału Pedagogiki i Psychologii na Uniwersytecie w Białymstoku na kierunku pedagogika opiekuńczo – wychowawcza. Ukończyła również studia podyplomowe – pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna w Niepaństwowej Wyższej Szkole Pedagogicznej.
Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Jest osobą otwartą, uśmiechniętą i cieszy ją codzienny uśmiech przedszkolaków.W czasie studiów poznała metodę Marii Montessori, która zafascynowała ją swoim podejściem do dzieci – rozwijaniem samodzielności, wiary we własne siły i radości z efektów pracy. Ukończyła kurs „Pedagogika Marii Montessori w wychowaniu przedszkolnym i edukacji wczesnoszkolnej” i od tej pory wdraża elementy tej metody zgodnie z hasłem „Pomóż mi zrobić to samemu”. Cały czas podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w licznych szkoleniach i warsztatach dzięki czemu może jeszcze bardziej wpływać na wszechstronny i harmonijny rozwój dzieci.

mgr Patrycja Sara Szaciłowska – nauczyciel
Sympatyczna i zawsze uśmiechnięta absolwentka Uniwersytetu w Białymstoku. Ukończyła studia I stopnia z pedagogiki wczesnoszkolnej z wychowaniem przedszkolnym oraz II stopnia z pedagogiki wczesnoszkolnej. W pracy z dziećmi jest wyjątkowo empatyczna, cierpliwa i odpowiedzialna. Jest zwolenniczką idei „Mały, ale CZŁOWIEK” – uczucia dziecka są tak samo ważne jak dorosłego. Uczestniczyła w kursie i zdobyła kwalifikacje wychowawcy kolonijnego oraz profesjonalnej opiekunki dziecięcej. Prywatnie kocha książki, zwierzęta i siatkówkę.

mgr Urszula Piotrowska – nauczyciel
Absolwentka Wydziału Pedagogiki i Psychologii na Uniwersytecie w Białymstoku, na kierunku pedagogika opiekuńczo-wychowawcza. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu edukacji elementarnej. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy pedagogicznej w przedszkolu, szkole podstawowej i gimnazjum. Doświadczenie zawodowe zdobywała najpierw jako wychowawca kolonijny, następnie jako wychowawca w świetlicy oraz równocześnie jako nauczyciel wychowania przedszkolnego, baletu oraz plastyki. Swój warsztat pracy poszerza poprzez udział w licznych szkoleniach i konferencjach z zakresu nauczania, wychowania i metod pracy z dziećmi. Zrealizowała pierwszy stopień szkolenia Ruchu Rozwijającego bazującego na metodzie W. Sherborne. Odbyła szkolenie z edukacji matematycznej w pedagogice Marii Montessori – „Złote perełki”. Uczestniczyła w projekcie dotyczącym stosowania metody bajkoterapii. Ukończyła rozmaite kursy i szkolenia doskonalące umiejętności oraz podnoszące kwalifikacje zawodowe. W swojej pracy stosuje różne metody wspierające rozwój dzieci. Zawodowo i prywatnie miłośnik sztuk plastycznych oraz baletu. W czasie wolnym uwielbia pływać i jeździć na rolkach.

mgr Joanna Cieśluk – nauczyciel
Ukończyła studia I stopnia z pedagogiki wczesnoszkolnej z przedszkolną na Uniwersytecie w Białymstoku oraz II stopnia z terapii pedagogicznej na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Otwarta na rozwój zawodowy oraz pogłębianie swojej wiedzy pedagogicznej zarówno w zakresie praktycznym, jak również teoretycznym. Praca z dziećmi daje jej ogromną satysfakcję i radość. Jest osobą pogodną, życzliwą, otwartą na potrzeby innych. W łatwy sposób nawiązuje kontakty z dziećmi zyskując ich sympatię i zaufanie. Z wielką satysfakcją i dumą obserwuje codzienne postępy naszych przedszkolaków.

mgr Anna Nowik – nauczyciel
Absolwentka I i II stopnia Niepaństwowej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Białymstoku. Posiada kwalifikacje do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym oraz w klasach I – III Szkoły Podstawowej. Od zawsze marzyła, aby pracować z dziećmi. Z entuzjazmem i przyjemnością pomaga przedszkolakom odkrywać świat przez ciekawe zabawy edukacyjne. Dynamiczna, otwarta, uśmiechnięta, zawsze chętna do udzielenia pomocy wychowankom. Na zajęciach stwarza serdeczną atmosferę, by dzieci jak najmniej odczuwały rozłąkę z rodzicami. Największą satysfakcję w pracy sprawia jej uśmiech na twarzy dziecka. Ma zdolności plastyczne – potrafi zrobić coś z niczego. Prywatnie mama nastoletniej córki, z którą w wolnych chwilach uwielbia jeździć na rowerze rolkach.

mgr Paulina Ciereszko – nauczyciel
Absolwentka Wydziału Pedagogiki i Psychologii na Uniwersytecie w Białymstoku. Ukończyła studia I stopnia z pedagogiki przedszkolnej z edukacją początkową oraz studia II stopnia z animacji kultury z arteterapią. Dodatkowo posiada kwalifikacje nauczyciela języka angielskiego w nauczaniu przedszkolnym i wczesnoszkolnym, zdobyte podczas studiów podyplomowych. Ukończyła wiele kursów podnoszących jej kwalifikacje zawodowe m.in. kurs „Elementy Terapii Tańcem w Pracy z Grupą”, warsztaty „Akademia Kreatywnego Pedagoga” czy kurs wychowawcy kolonijnego. W dalszym ciągu systematycznie doskonali swój warsztat pracy oraz podnosi swoje kwalifikacje aby praca z dziećmi i ich rodzicami była bardziej efektowna.

Aleksandra Agnieszka Supruniuk – pracownik biurowy
Jest absolwentką Wydziału Pedagogiki i Psychologii na Uniwersytecie w Białymstoku na kierunku pedagogika resocjalizacyjna. Obecnie kontynuuje naukę z zakresu rachunkowości. Stara się, aby kontakty zarówno z dziećmi, jak i z rodzicami były pełne ciepła, życzliwości. Jest osobą otwartą, cierpliwą i pogodną. Praca w otoczeniu najmłodszych sprawia jej mnóstwo radości i każdego dnia napełnia pozytywną energią. Dokłada wszelkich starań aby praca biurowa, którą wykonuje była jak najbardziej efektywna.

Marta Gawryluk – pomoc opiekunki
Dba o to, aby w placówce było czysto, pachnąco i przyjemnie. Pilnuje by posiłki były dostarczane dzieciom na czas. Pogodna i uśmiechnięta chętnie wykonuje swoją pracę. Prywatnie energiczna mama dwóch synów w wieku szkolnym.

Bogusława Hapon – pracownik obsługi/pomoc kuchenna
Dba o czystość oraz porządek w przedszkolu. Jej obowiązkiem jest dopilnowanie, aby dzieci bawiły się oraz pogłębiały swoją wiedzę w bezpiecznym i zadbanym otoczeniu. Czuwa nad tym, aby dzieci dostały na czas posiłek i zachęca je, aby wszystko zjadały. Dzięki doświadczeniu, które zdobyła podczas wychowywania trzech, dorosłych już córek, obdarza wszystkich naszych milusińskich najszczerszą opieką i troską. Cały czas stara się dokształcać i podnosić kwalifikacje, żeby jej praca była jak najefektywniejsza i przynosiła wiele korzyści. Ukończyła Szkołę Policealną w zawodzie Opiekun Medyczny oraz kurs Pierwszej Pomocy dla małych dzieci i niemowląt. Cieszy się, gdy widzi uśmiech na twarzach naszych podopiecznych, jak chętnie spędzają czas w czystej i bezpiecznej placówce.

Łukasz Kopera – kucharz
Z wykształcenia techniki organizacji usług gastronomicznych. Z pod jego ręki wychodzą wszystkie przysmaki. Każdego dnia stara się wykorzystywać swoje dotychczasowe doświadczenie, żeby potrawy serwowane naszym maluchom były świeżę, smaczne i najzdrowsze. Nie używa produktów gotowych. Wędliny, pierogi, rogaliki i inne pracochłonne potrawy wykonuje sam.

Zajęcia dodatkowe prowadzą:

  • mgr Joanna Monika Kudin – nauczyciel języka angielskiego oraz zajęć umuzykalniających
  • mgr Gabriela Drwięga – nauczyciel języka francuskiego, dogoterapeuta
  • mgr Hubert Kozłowski – zajęcia ogólnorozwojowe z elementami korektywy
  • mgr Agnieszka McCready – speaker języka angielskiego
  • Bartosz Statkiewicz – zajęcia taneczno – ruchowe